Lekce 21 - Šíření tvé hry

GM - Základy


Pomocí informací v předcházejících kapitolách už dokážeš vytvořit svou vlastní hru. Jakmile svou hru dokončíš, určitě budeš chtít aby si jí měli možnost zahrát i jiní lidé. Můžeš samozřejmě poskytnout soubor .gm6 či gmk(v závislosti na verzi Game Makeru), který jsi vytvořil, ten ovšem nelze spustit bez instalace Game Makeru a to není přesně to co bychom potřebovali, tvou hru by pak mohl kdokoliv editovat. Nejlepší tedy bude vytvořit samostatně spustitelný soubor s příponou .exe.

Vytvoření exe souboru je v Game Makem velmi snadné.

Vytvoření .exe souboru

V menu Soubor(File) vyber položku Vytvoř Spustitelný (Create Executable), dále už stačí jen zadat jméno exe souboru a adresář kam se tento soubor uloží. Můžeš také změnit ikonku tohoto .exe souboru v Celkovém nastavení hry (Global Game Settings) v záložce Loading. Stačí kliknout na tlačítko Change Icon. Ikonka musí mít příponu .ico a patřičné rozměry.

 

Změna ikonky exe souboru

Když máš exe soubor vytvořený, můžeš hru jednoduše poskytnout ostatním lidem, nebo umístit na svoje internetové stránky ke stažení. Hru kterou jsi v Game Makeru vytvořil můžeš bez omezení volně šířit. Můžeš ji i prodávat. Samozřejmě pokud jsi hru celou vytvořil, tedy včetně grafiky, obrázků a hudby. Více informací najdeš v licenčním ujednání. Další informace můžete najít v článku Jak vytvořím spustitelný .EXE soubor?. Před převedením vaší hry na .exe soubor by jste měli hru důkladně otestovat a opravit alespoň fatální chyby. Mohl by se vám také hodit článek Optimalizace hry.

 

Aktualizováno Čtvrtek, 10 Listopad 2011 22:23 Napsal uživatel wix